Skip to content

biżuteria wyśnionych światów

Cześć, 
Dziękuję Ci za wizytę. 
Oto mapa biżuterii wyśnionych światów.
To wymyślona przeze mnie, postapokaliptyczna rzeczywistość. Ludzie żyją w nim w rozproszonych osadach, a różne parapsychiczne zdolności są wzmacniane przez kamienie. Każdy z ludów ma charakterystyczną dla siebie biżuterię, którą urzeczywistniam. Niektóre z bajek, tych ludów znajdziesz na tej stronie. 
Biżuteria jest inspirowana żywiołami, podróżami i fantastyką. Żywioły jednak są głównym podziałem, co mam nadzieję, że wynika z mapy. Nomadzi podróżują po wszystkich światach – dlatego należą do wszystkich żywiołów i są w centrum mapy.
MapaWysnionychSwiatow
Jeśli zastanawiasz się do którego żywiołu należysz, pomyśl jakie są Twoje ulubione wakacje i jak najchętniej spędzasz wolny czas.
 
Ludzie powietrza kochają latanie, przestrzeń, niebo, tęczę i pogodę. Za własne skrzydła oddaliby wiele.
Ludzie wody kochają morze, jeziora, sporty wodne, a nawet kąpiele w wannie. Woda ich oczyszcza i regeneruje.
Ludzie ziemi odpoczywają w górach, spacerując po lasach i polach. Czasami kochają  pustynie. Gdy leżą na trawie, odzyskują siły i zdrowie.
Ludzie metalu kochają miasta – im większe, tym lepsze. Zwiedzają je, wąchają i rozumieją wyróżniającą je energię i klimat. Inspiruje ich architektura, stal, rdza, beton, szkło.
Ludzie ognia kochają noc, księżyc, taniec. Nigdy nie bali się ciemności, bo kojarzy się im z odpoczynkiem, ciepłem i bezpieczeństwem. Często palą świece, a ogień jest dla nich magią. 
 
Pozdrawiam serdecznie,
Grażyna Więch-Łazor